Jak można leczyć haluksy?

Wszyscy, a głównie kobiety lubią się stroić oraz modnie ubierać. Na nieszczęście moda ma to do siebie, że nie zawsze ubrania lub buty są dla nas komfortowe. Znakomitym przykładem na to mogą być buty na dużym obcasie.

Choć kobiety prezentują się w nich rewelacyjnie, to jednak ich stopy odczują to zazwyczaj niezwykle przykro. Gdyż są one zgniecione oraz za bardzo obciążane, co ma na nieszczęście bardzo ujemny wpływ na ich strukturę. Dotyczy to zarówno mięśni, kości jak i ścięgien, które czasem są z racji tych obciążeń wykrzywione. Doskonałym przykładem na to może być duży paluch, który po prostu zmienia swoją pozycja w stopie. Zniekształcenie to jest całkiem popularne i nosi nazwę haluksów. Jak łatwo się domyśleć, osoby cierpiące na tę przypadłość, czują ból w trakcie chodzenia, mają kłopoty z założeniem obuwia itp.

Czy można szybko wyleczyć haluksy?

Jeżeli zobaczymy, że coś złego dzieje się z naszymi stopami, powinniśmy jak najszybciej udać się do ortopedy, by skonsultować naszą niedogodność oraz podjąć adekwatną kuracje. Jeśli jesteśmy na jej początkowej fazie, może obejść się bez interwencji doktora, co jest rzecz jasna o wiele lepszym rozwiązaniem. Ortopeda zdoła zaproponować nam właściwe buty, wkładki ortopedyczne, czy specjalne żelowe osłonki, które osłaniają chorowite miejsca. Z całą pewnością doktor zaoferuje nam jakieś ćwiczenia, których zadaniem będzie przywrócenie sprawności stopie. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się również przyrządy korekcyjne zarówno na noc jak i na dzień, a także specjalne szyny, przymocowywane do stopy. Powinno się jednakże pomnieć, iż te wszystkie zabiegi wolno wykonać tylko i wyłącznie w podstawowej fazie choróbska. Dlatego warto śledzić swoje stopy, bowiem dzięki temu możemy kłopotu pozbyć się o wiele rychlej.

feet-160445_640

Jak leczyć haluksy?

Jeżeli haluks na stopie ma już bardzo bolesne symptomy jedyną metodą na pozbycie się tego ambarasu jest zabieg chirurgiczny. W zależności od stopnia odkształcenia, rozdzielamy go na dwie grupy: operacje na tkankach miękkich (mięśnie, wiązadła) oraz operacje, które zmieniają strukturę kości. Obydwa warianty zabiegów, są operacjami dostatecznie poważnymi, realizowanymi pod pełną narkozą. W związku z tym, należy do operacji odpowiednio się przygotowywać, zrobić wszelkie badania itp. Po przeprowadzonym zabiegu, pacjenta oczekuje kuracja. Jej długość uwarunkowana jest od wariantu zabiegu i stopnia ingerencji w kości czy mięśnie. Jednakowoż przeciętnie jest to około 6 tygodni. Należy ją wykonywać pod okiem fizjoterapeuty, który będzie robił nam właściwe masaże, lub będzie robił z nami należyte ćwiczenia. Wskazane są również masaże wodne, lub przepuszczanie przez stopę prądu o małym natężeniu. W zależności od stopnia zaawansowania haluksów przed operacją oraz od stopnia ingerencji chirurgicznej, powrót do całkowitej sprawności może potrwać od 4 do ośmiu tygodni. Jak więc widać jest to okres dosyć długi, jednak i operacja jest całkiem znaczna. Dlatego o wiele lepiej jest zapobiegać takim sytuacjom i nie dopuszczać do konieczności przeprowadzenia zabiegu. A nie jest to kłopotliwe i wymaga od nas zaledwie kilku minut w tygodniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz